Την Παρασκευή 6/05/2022 πραγματοποιήθηκε ημερήσια εκπαιδευτική εκδρομή στην Αρχαία Νεμέα και στο Ναύπλιο. Στα πλαίσια των εγκεκριμένων πολιτιστικών προγραμμάτων, συμμετείχαν η χορευτική  και η θεατρική  ομάδα. Επισκεφθήκαμε το οινοποιείο και τον αμπελώνα του κτήματος Παλυβού, όπου είδαμε από κοντά τα στάδια παραγωγής του κρασιού μέχρι την εμφιάλωση και την παλαίωση στο κελάρι του κτήματος. Στη συνέχεια επισκεφτήκαμε τον αρχαιολογικό χώρο, το ναό του Δία, το μουσείο και το αρχαίο στάδιο. Τέλος η θεατρική ομάδα είχε τη δυνατότητα να επισκεφθεί το τμήμα θεατρικών σπουδών της Σχολής Καλών Τεχνών στο Ναύπλιο και να συζητήσει με καθηγητές και φοιτητές για το πρόγραμμα σπουδών και τις δραστηριότητες της σχολής.

aaa