Μαθητές που σχολείου μας συμμετείχαν σε διαγωνισμό που διοργάνωσε το Ινστιτούτο Οδικής Ασφάλειας (Ι.Ο.ΑΣ.) «Πάνος Μυλωνάς», υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων για το σχολικό έτος 2015-2016 στο πλαίσιο ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης πολιτών και φορέων με στόχο την πρόληψη των τροχαίων δυστυχημάτων. Οι μαθητές μας διαγωνίστηκαν σε συμμετοχές στην κατηγορία της ζωγραφικής.

Στο διαγωνισμό συμμετείχαν συνολικά περισσότεροι από 700 μαθητές από Δημοτικά, Γυμνάσια, Ειδικά σχολεία, ΕΕΕΕΚ, Μειονοτικά και Διαπολιτισμικά σχολεία και Ελληνικά σχολεία του εξωτερικού, με ατομικά και ομαδικά έργα.

Τα έργα διακρίνονταν για την πρωτοτυπία και αισθητική τους, την καλαισθησία τους και τα μηνύματα που προωθούσαν για ένα κόσμο χωρίς τροχαία δυστυχήματα. Ανάμεσα στα έργα που διακρίθηκαν επιλέχθηκε η ζωγραφιά της μαθήτριας της Β τάξης του σχολείου μας, Ιοκάστη Τριανταφύλλου. Η ζωγραφιά της μαθήτριας μαζί με τα υπόλοιπα τραγούδια, ποιήματα που διακρίθηκαν θα συμπεριληφθούν σε ειδική έκδοση του Ι.Ο.ΑΣ. για το 2017 και θα προβληθούν από το Ινστιτούτο.

Η μαθήτρια μας που βραβεύτηκε έλαβε επιπλέον αναμνηστικό δώρο. Έπαινος συμμετοχής σταλθηκε και για τους υπόλοιπους μαθητές μας που έλαβαν μέρος στο διαγωνισμό, ως ένδειξη εκτίμησης και επιβράβευσης για τη συμμετοχή τους στο διαγωνισμό «Κυκλοφορώ με ασφάλεια».

Οι μαθητές που συμμετείχαν από το σχολείο μας ήταν: Ραφτόπουλος Παναγιώτης Α τάξη, Μπόμπα Έλενα Β τάξη, Χρηστέα Έφη Β τάξη και Τριανταφύλλου Ιοκάστη Β τάξη.

Συγχαρητήρια και σε όλους και πάντα επιτυχίες!!!!