Δικαιολογητικά εγγραφής για Μαθητές/τριες που θα φοιτήσουν στην Α΄ Τάξη το Σχολικό έτος 2022-23:

α. Υπεύθυνη Δήλωση του ν. 1599/1986 (διατίθεται από το σχολείο) του κηδεμόνα του/της μαθητή/τριας στην οποία να δηλώνεται η νομιμότητα της άσκησης της κηδεμονίας. Στην ίδια Υπεύθυνη Δήλωση δηλώνεται η αποδοχή της ηλεκτρονικής ενημέρωσης για ζητήματα της πορείας φοίτησης του/της μαθητή/τριας, καθώς και η ηλεκτρονική διεύθυνση για την παραλαβή των ηλεκτρονικών μηνυμάτων ή ο αριθμός του τηλεφώνου στο οποίο θα αποστέλλονται τα σύντομα μηνύματα (SMS). Στην περίπτωση διάσπασης της συμβίωσης, είτε αυτή έχει συντελεσθεί με γάμο ή με σύμφωνο συμβίωσης των κηδεμόνων θα πρέπει να υποβάλλονται δύο υπεύθυνες δηλώσεις με τα προσωπικά τους στοιχεία

β. Φωτοαντίγραφο δελτίου αστυνομικής ταυτότητας του/της μαθητή/τριας ή Πιστοποιητικό του Δήμου/Δημοτικής Ενότητας στα Μητρώα του οποίου είναι εγγεγραμμένος/η ο/η μαθητής/τρια, εφόσον δεν έχει δελτίο αστυνομικής ταυτότητας. Εάν ο/η μαθητής/τρια δεν έχει δελτίο αστυνομικής ταυτότητας και δεν προσκομίσει Πιστοποιητικό αυτό αναζητείται αυτεπάγγελτα από τον/τη Διευθυντή/ντρια του σχολείου.

γ. Ατομικό Δελτίο Υγείας του Μαθητή (παράδοση το αργότερο μέχρι το τέλος Σεπτεμβρίου). Διατίθεται από το σχολείο.

δ) Φόρμα με τα Ατομικά Στοιχεία Μαθητή/τριας (διατίθεται από το σχολείο)

Τα δικαιολογητικά μπορούν να αποσταλούν υπογεγραμμένα σε μορφή pdf ηλεκτρονικά στο email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. ή να προσκομιστούν από 1-10 Σεπτεμβρίου στη γραμματεία του σχολείου.

Κατεβάστε τα έντυπα ΕΔΩ:

Υπεύθυνη Δήλωση του ν. 1599/1986